Psy miniaturki

Psy miniaturki u większości osób budzą zachwyt i uśmiech na twarzy. Bardzo często są to bowiem mniejsze wersje znanych i popularnych ras. Niektóre z tych psów są niepowtarzalne, a wszystkie cechuje jedno – są gwarancją energicznego i cudownego zwierzaka domowego. Niewielkie rasy psów sprawdzają się zwłaszcza wśród osób, które często udają się w podróż. Są to bowiem rasy, które nie wymagają zbyt dużo wysiłku podczas hodowli. To pieski kształtowane głównie po to, by były doskonałym towarzyszem życia. Mają zazwyczaj dużo energii i są charakterne. Wymagają więc postawienia twardych granic i przeszkolenia. Istnieje kilka ras, które niezwykle często wybierane są przez polskich właścicieli.

Jakie psy wybierane są przez polskich opiekunów

Kiedy wybieramy odpowiedniego psa dla siebie warto poświęcić chwilę by poczytać o tym jak pies miniaturka rasy różni się od siebie. Często wybieraną rasą psów jest miniaturowy pies myśliwski. Pieski tej rasy pochodzą od spanieli myśliwskich oraz od psów miniaturowych takich jak pekińczyki. Są to bardzo urocze, czułe zwierzaki, które wydają się idealnym towarzyszem dla człowieka. Psy tej rasy są inteligentne, a przy tym delikatne i zwykle uległe. Są bardzo dobrym wyborem w przypadku decyzji o pierwszym psiaku. Miniaturowe psy myśliwskie wymagają dosyć regularnej choć niezbyt intensywnej pielęgnacji. Odwdzięczą się wówczas doskonałym wyglądem i miłością do właściciela. Przy wyborze tej rasy warto pamiętać, że jest ona narażona na różnego typu problemy kardiologiczne, dlatego warto wybrać dobrego weterynarza.

Kolejnym uroczym miniaturowym pieskiem jest shih tzu. To piesek niezwykle radosny, przyjacielski i idealny dla osób prowadzących mało intensywny tryb życia. Psy tej rasy uwielbiają być głaskane i przytulane. Lubią również zabawę z właścicielem. Świetnie dogadują się zarówno z osobami dorosłymi jak i dziećmi. To rasa, która równie dobrze sprawdzi się jako przyjaciel dla osoby starszej. Wprowadzi do domu wiele radości i uśmiech -u. Odpowiednio pielęgnowane i regularnie badane będą cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem. Warto pamiętać, że pieski tej rasy wymagają umiarkowanej aktywności fizycznej. Brak ruchu i kaloryczna dieta może bowiem doprowadzić do otyłości, a w konsekwencji do wielu problemów ze zdrowiem.

Wiele osób decyduje się również na rasę zwaną miniaturką szpica. Pomerianiny są to bowiem bardzo urocze i pełne energii pieski. Uwielbiają bowiem dobrą zabawę i dużo intensywnego ruchu. Są to psy towarzyskie, szybko przywiązują się do całych rodzin. Wymagają również regularnej pielęgnacji, na którą trzeba być przygotowanym. Psy tej rasy choć sympatyczne mają mocne i silne charaktery. Objawia się to zwłaszcza gdy chcemy wprowadzić do domu nowego czworonożnego przyjaciela. Wówczas pomeraniany są zwykle nieufne i zachowują dystans. Jednak po czasie, odpowiednio poprowadzone chętnie współpracują z właścicielami i przyzwyczajają się do nowych domowników.

Inne znane rasy piesków miniaturek

Do jednych z najmniejszych psów na świecie uznać można chihuahua. Psy tej rasy pochodzą z Meksyku, są bardzo bystre, inteligentne i odważne. Mają bardzo dużo energii i chętnie współpracują ze swoimi właścicielami. Potrzebują dużo uwagi, odpowiedniego szkolenia i aktywności fizycznej. Pod tym względem niczym nie różnią się od większych psów dlatego nie należy ich traktować jak zabawki.
Do kolejnej grypy miniaturowych psów zaliczyć można pekińczyki. Są to psy, które zachwycają swoją urodą, jednak posiadają jednocześnie bardzo silny charakter. Wymagają odpowiedniego wychowania i dyscypliny. Są bowiem uparte i niezależne. Nie są to psy odpowiednie dla małych dzieci, gdyż raczej nie wchodzą z nimi w interakcję. Równie ciekawą rasą są maltańczyki. Są to białe, urocze pieski, które pochodzą z rejonów Morza Śródziemnego. Źle znoszą samotność i wymagają wiele uwagi. Są bardzo czułe w stosunku do właścicieli i zawsze chętne do zabawy.