Hodowla Blu Gattino dołączyła do elitarnego stowarzyszenia o nazwie Polski Klub Kota Brytyjskiego „Britania”, który zrzesza hodowców kotów brytyjskich krótkowłosych i długowłosych, którzy regularnie badają swoje koty hodowlane w kierunku HCM, PKD w celu eliminowania i ograniczenia ryzyka powielania chorób genetycznych oraz utrwalenia dobrych wzorców. „Zdrowotne logo” wyróżnia teraz i moją hodowlę w sposób pozytywny spośród dziesiątek hodowli zarejestrowanych w naszym kraju, z czego bardzo się cieszę.

Zobacz więcej

Kot rasowy oznacza kota spełniającego wszystkie cechy danej rasy i posiadającego rodowód. Cechy ras są opisane w standardach obowiązujących w federacji zrzeszającej hodowców kotów rasowych. W Polsce przykładem takiej federacji jest: Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia”. FPL jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Federation Internationale Feline (FIFe). „Felis Polonia”, pod względem wielkości i aktywności, zajmuje trzecie miejsce w rankingu wszystkich krajów członkowskich FIFe. Rodowody kotów wydawane przez FPL są opatrzone logo FIFe i honorowane przez wszystkie organizacje felinologiczne na całym świecie.

Zobacz więcej

Udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Krakowie przyniósł nam wiele sukcesów:

KOLINGA Kameron * UK pokonał wszystkie niebieskie brytyjczyki i wygrał Best i Variety. Otrzymał również ocenę doskonałą: Excellent 1 i kolejny certyfikat na tytułu: Champion.

Z kolei moja piękna Roxanne Del Millars *ES w mocnej konkurencji dorosłych kotek otrzymała miejsce trzecie- Excellent 3.

Zobacz więcej

Drugi tydzień życia małego kotka to rozwój zmysłów. W tym czasie otwierają się oczy. Na początku ich barwa jest niebieska. Około 5-6 tygodnia życia kolor oczu kotka zaczyna się zmieniać na docelowy, a cały proces zmiany koloru oczu trwa zazwyczaj do ukończenia przez kociaka 4 miesiąca życia. U dwutygodniowego malucha poprawiają się zdolności motoryczne czyli kociak sprawniej porusza się w kojcu. Zaczyna też odpowiadać na dźwięki wydawane przez matkę, a także zaczyna powoli uczyć się pokazywać emocje – syczy, gdy czuje zagrożenie. W trzecim tygodniu kociakowi zaczynają wyrastać ząbki. Mały kotek jest coraz sprawniejszy ruchowo, już nie pełza, stoi na łapkach i stawia swoje pierwsze kroki. Zaczyna też poznawać swoją mamę i rodzeństwo.

Zobacz więcej

Kocięta przychodzą na świat ślepe i głuche. Mają jednak doskonale wykształcony węch, który pozwala im znaleźć drogę do sutków matki. Zaraz po przyjściu na świat ich waga wahała się od 100 do 112g. W ciągu pierwszego tygodnia kocięta są „przyklejone” do mamy, nieustannie jedzą przez co ich masa urodzeniowa zwiększyła się dwukrotnie. Obecnie nasze kotki ważą od 240 do 250g. Nasza Astra jest wspaniałą kocią mamą, z czułością zajmuje się i pielęgnuje swoje małe. Koci tata- Kameron również wykazuje zainteresowanie swoim potomstwem i urzęduje w kojcu pilnując i strzegąc małych. Tak oto wygląda miłość macierzyńska u kotów :)

Zobacz więcej

Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu cudne kocięta z miotu G. Maluszki przyszły na świat w dniu 13.05.2019 r. Szczęśliwymi rodzicami zostali: nasza prześliczna Astra, koteczka urodzona w naszej hodowli - Lady Astra Blue Blu Gattino * PL oraz nasz dostojny kocurek, Anglik z pochodzenia - Sire Kameron Kolinga * UK. Mamy dwa kocurki- Gorbiego i Gucciego oraz dwie koteczki- Goyę oraz Gaję.

Zobacz więcej

Złamany koci kieł, to jeszcze nie tragedia. Znamy sposób, by go uratować, przecież nie od razu ząb trzeba rwać...

Niedawno moja koteczka Moody złamała górny kieł. Wiedząc, że nieleczony tego typu uraz może prowadzić do dolegliwości bólowych, umówiłam wizytę w odległej o 250 km Przychodni Weterynaryjnej Viva we Wrocławiu.

Zobacz więcej

Hodowla to nieodparta radość z narodzin kociąt, uśmiech z powodu radości nowych opiekunów na widok swojego kociaka i szczęście z pięknych i zdrowych kotów w nowych domach. Patrząc na potomstwo moich kotów jestem ogromnie dumna i wdzięczna. Rozwijają się pięknie. Ich widok „dodaje mi skrzydeł” i potwierdza, że to co robię ma sens.

Zobacz więcej