1o hodowli

 

Witam serdecznie na mojej stronie poświeconej hodowli Kotów Brytyjskich Krótkowłosych Niebieskich. Moja hodowla Blu Gattino*PL powstała we wrześniu 2015 roku i jest zarejestrowana w Stowarzyszeniu Miłośników Kotów Rasowych w Żorach będącym członkiem federacji Felis Polonia, działającej pod patronatem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej-Federation Internationale Feline (FIFe).

 

zakładka o hodowli certyfikat

Historia powstania mojej hodowli związana jest z pojawieniem się w naszym domu, w lutym 2013 roku, kocurka Tigera Easy Bella (zwanego Skarbusiem), uroczego niebieskiego Brytyjczyka, który zaskarbił sobie miłość wszystkich domowników swoim łagodnym i przyjacielskim usposobieniem oraz  misiowatym wyglądem.

Tiger wyrósł na dostojnego, doskonałego w typie przedstawiciela swojej rasy o czym dowodzą kolejne tytuły zdobywane na międzynarodowych wystawach kotów rasowych oraz nominacje do Best in Show wystawy.

 

 

W mojej hodowli mieszkają koty Brytyjskie z renomowanych, światowych hodowli, niosące doskonałe europejskie linie hodowlane: Kolinga, Wernerwald, Van Black Lake, Del Millars, Kraayenberg, Roxera. Jestem dozgonnie wdzięczna Kerstin Sternstein, Andrew & Colleen Brown, Cristobal Edo za obdarzenie zaufaniem i powierzenie mi swoich wychowanków. Należy bowiem powiedzieć, że oprócz eksterieru zależało mi bardzo na - w przypadku dziewczynek Lili Rose i Moody Blue ich znakomitym niemiecko-australijskim pochodzeniu, a w przypadku chłopca Kamerona na jego wybitnych brytyjskich korzeniach oraz znamienitych przodkach.

 

 

Jeśli zaś chodzi o Roxanne to jest ona zwieńczeniem moich długich poszukiwań idealnej niebieskiej koteczki. Jak wielka była moja radość, gdy odnalazłam ją w słonecznej Hiszpanii. Obecnie Roxi jest już w domu i nie mogę się nią nacieszyć. Rodzina Blu Gattino powiększyła się o kolejnego znakomitego członka: gorącą Hiszpankę. W rodzinie mamy już rasowego Brytyjczyka, Niemkę, Polkę i Hiszpankę. Kto dołączy do naszej międzynarodowej rodziny czas pokaże... Dziękuję też Marcie Gryzło za pomoc w urzeczywistnieniu mojego marzenia. Skojarzenie Moody Blue vom Wernerwald i Aarona Blue vom Wernerwald sprowadziło na świat moją gwiazdę- Astrę Blue.

 

 

Moim głównym celem hodowlanym jest dążenie, aby przez świadomy dobór rodziców pozwolić na zrodzenie się potomstwa, które będzie miało cechy jak najbliższe standardowi rasy.

Kot Brytyjski to kot o muskularnej, dość krępej sylwetce, z krótkimi, masywnymi łapami. Jego głowa jest duża i okrągła, policzki pełne, nosek niezbyt krótki, oczy duże, uszy małe, szeroko rozstawione. Tułów jest mocny i kompaktowy, ogonek gruby, futro krótkie i gęste przypominające w dotyku plusz, przez co koty te nazywane są pluszowymi misiami. Jak przystało na misie są niezwykle łagodne, inteligentne, bardzo przymilne, kochające wypoczywanie i… jedzenie. Jestem przekonana, że koty Brytyjskie w pełni potrafią zaspokoić ludzkie pragnienie miłości, dlatego tak bardzo upodobałam sobie tą rasę i dlatego gorąco ją Państwu polecam.

 

 

Moja hodowla jest hodowlą domową, a moje koty i kocięta są pełnoprawnymi członkami rodziny. Koty mieszkają z nami, mając do dyspozycji cały nasz dom. Mój dom jest przystosowany do kocich potrzeb, a przestrzeń tak zorganizowana by znalazły się w niej wszelkie niezbędne kocie akcesoria: drapaki ( zaufałam firmie RUFI), legowiska, kuwety (Litter Robot III Open Air, Smart Kitty) oraz zabawki. Moje kotki mają swój pokoik zabaw, który jest cały czas otwarty, ponieważ nie chcę się od nich separować to po pierwsze, a po drugie mam na uwadze ich prawidłowy rozwój i wychowanie poprzez kontakt z człowiekiem. Moje koty są nauczone jak być częścią rodziny ( znajduje to potwierdzenie w opiniach Nowych Opiekunów naszych kocich wychowanków, zajrzyj do Księgi Gości). Razem z nami oglądają telewizję, słuchają muzyki, biorą udział w codziennych czynnościach. Moje Brytusie są pogodne, aktywne i zdrowe. Otrzymują doskonałe warunki do zabawy i spokojnego wypoczynku, bo szczęśliwe koty to szczęśliwi ludzie, którzy z nimi mieszkają.

 

 

Hodowla Kotów Brytyjskich to moja miłość i pasja jednocześnie. Dbam i troszczę się o swoje koty najlepiej jak potrafię, ponieważ wierzę, że dzięki odpowiedniemu wychowaniu, okazywaniu kotu dużo miłości i zainteresowania, te koty stają się prawdziwymi przyjaciółmi, odwdzięczając się bezgraniczną ufnością i przywiązaniem.

 

 

Dokładam starań, aby koty w mojej hodowli były piękne, dobrze zbudowane, idealne wzorcowi rasy, dlatego żywię je najlepszą jakościowo karmą oraz świeżym surowym mięsem ( zajrzyj do postu: Klucz do żywienia kotów oraz Jak ujarzmić łowcę?).

 

britania logo o hodowli

 

Moim kotom opiekę medyczną zapewnia lecznica " Na Mydlanej " w Chrzanowie oraz " Nasze Zwierzaki " z Krakowa. Koty są regularnie szczepione i odrobaczane, są badane genetycznie w kierunku PKD ( wielotorbielowatość nerek) oraz przechodzą regularne badania echokardiograficzne, które wyklucza choroby serca typu HCM (kardiomiopatia przerostowa). Moja hodowla jest wolna od wirusów FIV (wirus nabytego niedoboru immunologicznego) oraz FeLV ( białaczka).