Szanowni Państwo, informujemy o wprowadzeniu do obiegu nowego wzoru Rodowodu wydawanego przez Biuro Rodowodowe FPL.


Nowy dokument zabezpieczony został za pomocą:
– miejscowo zastosowanej farby UV,
– zestawu hologramów oraz
– spersonalizowanej suchej pieczęci (na rewersie dokumentu)

Zobacz więcej

W dniu 17.07.2019 r. nawiązałam współpracę z firmą KapakStore, która tworzy niecodzienne wyroby z tektury: ekologiczne, ekskluzywne i jedyne w swoim rodzaju, a wszystko to z miłości do kotów. O tym, że koty kochają tekturę, wie każdy opiekun kota. Drapaki tekturowe zaspokajają podstawowe kocie potrzeby. Koty mogą je drapać, chować się w nich, wylegiwać się na nich oraz na nich spać i bawić się. Drapak Diamond od KapakStore od razu przypadł kotom do gustu.

Zobacz więcej

Złamany koci kieł, to jeszcze nie tragedia. Znamy sposób, by go uratować, przecież nie od razu ząb trzeba rwać...

Niedawno moja koteczka Moody złamała górny kieł. Wiedząc, że nieleczony tego typu uraz może prowadzić do dolegliwości bólowych, umówiłam wizytę w odległej o 250 km Przychodni Weterynaryjnej Viva we Wrocławiu.

Zobacz więcej

Hodowla to nieodparta radość z narodzin kociąt, uśmiech z powodu radości nowych opiekunów na widok swojego kociaka i szczęście z pięknych i zdrowych kotów w nowych domach. Patrząc na potomstwo moich kotów jestem ogromnie dumna i wdzięczna. Rozwijają się pięknie. Ich widok „dodaje mi skrzydeł” i potwierdza, że to co robię ma sens.

Zobacz więcej

W dniu 24.03.2019 miałam przyjemność uczestniczyć w Europejskiej Konferencji Behawioryzmu Psów i Kotów Dog&Cat Conference w Krakowie i zdobyłam najnowszą wiedzę z zakresu behawioryzmu kotów. Jeśli są Państwo ciekawi, jak interpretować zachowania kotów oraz jak szukać rozwiązań zachowań problemowych u kotów, zachęcam do kontaktu mailowego.

Dziękuję za możliwość uczestniczenia w konferencji oraz cenną wiedzę, która zaowocuje w mojej pracy hodowlanej, czyniąc mnie jeszcze bardziej świadomym i odpowiedzialnym opiekunem szczęśliwego kota.

Zobacz więcej

Hodowla Blu Gattino dołączyła do elitarnego stowarzyszenia o nazwie Polski Klub Kota Brytyjskiego „Britania”, który zrzesza hodowców kotów brytyjskich krótkowłosych i długowłosych, którzy regularnie badają swoje koty hodowlane w kierunku HCM, PKD w celu eliminowania i ograniczenia ryzyka powielania chorób genetycznych oraz utrwalenia dobrych wzorców. „Zdrowotne logo” wyróżnia teraz i moją hodowlę w sposób pozytywny spośród dziesiątek hodowli zarejestrowanych w naszym kraju, z czego bardzo się cieszę.

Zobacz więcej