Boże Narodzenie, to magiczny czas bycia razem, to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to magiczna pora, kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia....
Drodzy Kociarze,
składamy Wam serdeczne życzenia,
zdrowych i spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia !

Zobacz więcej

Pierwsze 4 miesiące życia kociaka są kluczowe dla jego rozwoju emocjonalnego. Właśnie wtedy tworzą się podstawowe reakcje i nawyki, czyli kot uczy się , jak być kotem. Składają się na to zachowania podpatrywane u matki, ale i te wypracowane w trakcie kontaktów z rodzeństwem czy innymi kotami w grupie.
Jeśli kocięta dorastają w większej kociej grupie społecznej  zdecydowanie łatwiej przechodzą aklimatyzację w nowym domu.

Zobacz więcej

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie

Zobacz więcej

Kocięta przez pierwsze 2 tygodnie swojego życia są całkowicie zależne od matki i niewrażliwe na wiele bodźców. Nie widzą i nie słyszą, a lokalizują matkę tylko poprzez czucie ciepła i zmysł węchu. Koci noworodek instynktownie wie, że powinien podczołgać się w kierunku sutków matki i ssać. Zwykle każdy kociak z miotu ma „swój” sutek, który rozpoznaje właśnie po zapachu.

W czasie pierwszego tygodnia życia rozwój kociąt następuje bardzo szybko. Potrafią w tym czasie podwoić swoją wagę urodzeniową. Bardzo szybko zaczynają mruczeć w trakcie ssania.

Zobacz więcej

Jest mi miło poinformować, iż w dniu 12.08.2019 w naszej hodowli przyszły na świat pierwsze kocięta naszej ślicznej Roxanne DEL MILLARS* ES - Hiszpanki z pochodzenia oraz naszego angielskiego przystojniaka Kamerona KOLINGA*UK. Mamy sześcioro pięknych i zdrowych kociąt. Kocięta Roxi i Kameronka będą miały imionka na literkę „ H”. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu rezerwacji koteczki lub kocurka z miotu " H".

Zobacz więcej

Drugi i trzeci miesiąc życia to dla wszystkich kociąt etap nauki. Kotki dużo mniej śpią, za to uczą się kocich zachowań. Większość lekcji odbywa się podczas zabawy. Ćwiczą podkradanie się, przyczajanie, robienie kociego grzbietu, skoki, gonitwy, ucieczki. Siostry i bracia w zabawie muszą być na zmianę ofiarami i myśliwymi. Podczas wspinaczki i balansowania kociaki trenują mięśnie oraz zmysł równowagi. Kocica jest dla młodych wzorem zachowania. Naśladują jej zachowania takie jak pobieranie pokarmu, przeciąganie się, ostrzenie pazurów, wspinanie się, drapanie. Po dwunastu tygodniach od porodu kotka prawie ignoruje swoje młode. Gryzieniem i parskaniem trzyma je z dala od siebie. Są one już zdolne do samodzielnego życia. Na tym etapie rozwoju młode kotki opanowały już wszystkie potrzebne do życia zachowania, są samodzielne, żywiołowe, ciekawskie i skore do zabawy.

Zobacz więcej